Naturalne oleje do osób i włosów

Poradnik

Naturalne oleje do osób i włosów. Naturalna pielęgnacja niezmiennie wygrywa na pozycje. Coraz częściej czynimy ze poprzednich przyzwyczajeń i szukamy po produkty dobrych producentów z zagranicy czy młodych naszych spółek, które za własny plan obrały edukowanie w kwestii naturalnej pielęgnacji.

Naturalne oleje do osób i włosów

Wśród mało prawdopodobnych kosmetycznych trendów odnalazłyśmy się… oleje. Stanowią więc artykuły, które na maska czy włosy stosuje jeszcze większe grono osób – również wtedy nie tylko osób! Jeszcze kilka-kilkanaście lat temuż potrafiło istnieć więc bardzo delikatne podejście, ale obecnie jeszcze dobrze osób daje możliwość olejom. Wbrew pozorom, nie prowadzą one przetłuszczania się włosów czy problemów z trądzikiem na osób – wręcz przeciwnie! Wystarczy dobrze dobrać olej do swoich spraw, by skutecznie wspomóc pielęgnację włosów oraz z czasem pozbyć się urodowych problemów.

Olejowanie włosów dla młodych

Stosowanie obrazu na włosy, czyli tzw. olejowanie to łatwo hit tych lat.

Dla dużo osób stawało się wręcz kluczowym etapem pielęgnacji, a oleje na łatwe zagościły w ich łazienkach. Dzięki regularnemu stosowaniu olejów możemy zmienić ich formę, wygładzić i nawilżyć włosy oraz uodpornić je na zniszczenia. Obrazy na włosy sprawdzą się nawet u kobiet z przetłuszczającą się skórą głowy – w takich przypadkach można począć z ich podawania na jedne końcówki.

Najważniejszą sprawą przy wybieraniu oleju do włosów stanowi ich porowatość. W niektórym uproszczeniu chce to z tego, czy nasze włosy są łatwe i spokojne (niskoporowate), są na bliskiej powierzchni wyraźne nierówności (wysokoporowate) lub prawdopodobnie są czymś pomiędzy (średnioporowate). Dla “niskoporów” sprawdzą się olej kokosowy, rycynowy czy masło shea. Włosy średnioporowate docenią olej ze lekkich migdałów, z orzechów włoskich czy klasyczną oliwę z oliwek. Z zmiany u włosów wysokoporowatych warto sprawdzić olej z orzechów laskowych, pestek winogron czy olej konopny.

Oleje proste do włosów- jeszcze do pielęgnacji twarzy

Tak, naturalne oleje sprawdzą się zarówno do używania na osobę. Dobrze dopasowany olej pomoże nawilżyć skórę, ujędrnić ją, a nawet pomóc w działaniu trądziku. A który olej do osób wybrać? Wszystko chce od typie cery. Skóra sucha i dorosła doceni oleje o gęstej konsystencji, które będą zachowywać się na skórze i dogłębnie ją odżywią – np. olej z kiełków pszenicy czy olej kokosowy. Cera normalna i mieszana powinna wziąć na stosowaniu obrazu ze lekkich migdałów czy arganowego – są to oleje, które dobrze się wchłaniają i nawilżą cerę bez pozostawiania wyczuwalnej warstwy. Z zmiany dla skóry szerokiej oraz z trądzikiem polecamy olej z czarnuszki czy jojoba – te oleje błyskawicznie zasychają, ale zawsze przekażą skórze swoje dobre właściwości.

zobacz również Naturalne oleje do twarzy i włosów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments